Call us on 44 7700 900693

Home » Bez kategorii » W jaki sposób uiścić można płatność za pobyt w obiektach noclegowych

W jaki sposób uiścić można płatność za pobyt w obiektach noclegowych

Forma rezerwacji oraz sposobu zapłaty pobytu w miejscu noclegowym nie jest z góry narzucona przez żadne przepisy. Każdy obiekt noclegowy ma prawo ustalać swoje własne zasady dotyczące bukingu i pobierania opłat za udostępnianie swoich lokali.

Opłaty za pośrednictwem internetu.

Coraz bardziej popularnym stanowiskiem jest regulowanie wszystkich opłat za pośrednictwem internetu. Daje on jednak swoim gościom pewien wybór: mogą oni wykonać przelew tradycyjny, lub też transakcję za pośrednictwem system Dotpay. Właściwą płatność poprzedza nierzadko tak zwana „rezerwacja zadatkowa”, kiedy gość zobowiązany jest do zapłaty części sumy należnej za nocleg.

Płatność gotówką już na miejscu.

Oczywiście zdarzają się również sytuacje, kiedy opłata za miejsce noclegowe uiszczana jest gotówką, już na miejscu, po przyjeździe turysty do konkretnego obiektu noclegowego. Taką formę płatności preferują przede wszystkim mniejsze i mniej luksusowe obiekty noclegowe, jak również osoby podnajmujące turystom swoje prywatne kwatery. Jest to opcja bez wątpienia wygodna dla turystów, jednak niosąca pewne ryzyko właścicielom obiektów. Mogą oni bowiem zarezerwować miejsce dla gości, którzy ostatecznie się nie zjawią. Dlatego też niektórzy wynajmujący decydują się na wprowadzenie opcji łączonej – zadatek płacony jest przez internet, przed przyjazdem, natomiast reszta kwoty już na miejscu.

Dodaj komentarz