Call us on 44 7700 900693

Home » Bez kategorii » Przydatne informacje dotyczące zwiedzania Monako

Przydatne informacje dotyczące zwiedzania Monako

Monako, to państwo, w którym językiem urzędowym jest francuski, ale bliskie sąsiedztwo Włoch spowodowało, że równie popularny jest także włoski.

Karol, przewodnik turystyczny: „Monako to przede wszystkim księstwo, w którym niemal dziewięćdziesiąt procent społeczeństwa to katolicy. Warto o tym pamiętać, planując wycieczkę w czasie ważnych świąt religijnych. Obecny ustrój polityczny, to monarchia konstytucyjna, ustanowiona na mocy konstytucji. Władcą Monako jest Król, którego pałac można podziwiać w czasie, gdy wybiera się on na podróżne służbowe. Monako słynie z wyścigów samochodowych- nie tylko odbywają się tam rajdy, ale także wyścigi Formuły 1. Zresztą na ulicach miasta bardzo często można zobaczyć, szybkie i luksusowe pojazdy marki Ferrari, czy Aston Martin. W Monako możemy podziwiać wiele ciekawych ogrodów, takich jak Ogród Japoński, czy Egzotyczny, w którym znajduje się duża liczba sukulentów. Oceanarium również przyciąga turystów, szczególnie tych najmniejszych, przede wszystkich pragnących zobaczyć bogate zbiory zwierząt morskich z całego świata.”

Dodatkowe kwestie dotyczące wycieczki do Monako

Monako jest państwem, w którym walutą jest euro, dobrze zatem przed przyjazdem zdobyć odpowiednią ilość tej marki, aby móc spokojnie zwiedzać wszystkie interesujące nas atrakcje.

I. Jeżeli chodzi o dojazd do Monako, to najlepiej zrobić to z niedalekiej Nicei. Nie ma bezpośrednich lotów z Polski do Monako.

II. Podróżowanie po samym Monako najlepiej odbywa się pieszo. Można też skorzystać ze skutera, ewentualnie z komunikacji miejskiej. Jeżeli planujemy zobaczyć, wszystko co najlepsze w Monako, to musimy zarezerwować na te księstwo więcej niż jeden dzień.

III. Port jachtowy z wieloma luksusowymi statkami, czy Stare Miasto są obowiązkowym punktem każdej wyprawy. W Monako znajdują się także cztery kasyna i wiele hoteli o najwyższym możliwym standardzie.

Dodaj komentarz