Call us on 44 7700 900693

Home » Aktywnie – góry

Aktywnie – góry

Ci, którzy uważają, że w górach nie ma co robić, grubo się mylą. Nie ukrywajmy, górskie klimaty po prostu trzeba lubić, aby czas spędzony w takim miejscu był zadowalający i satysfakcjonujący. Możliwości jest wiele, pod warunkiem, że lubi się marsze.

Pierwsza możliwość, najbardziej podstawowa, to wspinaczka górska. Należy wybierać szlaki adekwatne do możliwości i umiejętności. Jeśli wybieramy się całą rodziną, z kilkuletnimi dziećmi, najlepiej jest się decydować na szlaki rekreacyjne, łatwe. Jeżeli zaś jesteśmy w tym temacie bardzo zaawansowani i lubimy zdobywać nowe szczyty, można zdecydować się na szlaki bardziej ekstremalne, jednak wtedy koniecznie trzeba się odpowiednio wyposażyć oraz zabezpieczyć.

Osoby starsze, wybierające się na szlak mogą wspomóc się kijkami, dzięki czemu marsz będzie łatwiejszy, szczególnie pod górkę. Warto jednak pamiętać o tym, że na każdą wyprawę należy wyposażyć się w plecak, a w nim najpotrzebniejsze rzeczy, czyli woda, jedzenie, mini apteczka, płaszcz przeciwdeszczowy lub kurtka.

Druga możliwość do wyboru to spędzenie czasu w parku linowym. Coraz więcej takich miejsce, szczególnie z przeznaczeniem dla dzieci, tworzonych jest w górskich miejscowościach wypoczynkowych.

Ponadto można iść na basen lub wyznaczyć sobie szlak do biegania.