Call us on 44 7700 900693

Home » Aktywnie – morze

Aktywnie – morze

W dalszym ciągu znaczny odsetek ludzi wybiera wakacje nad polskim morzem. Wiele osób ma swego rodzaju sentyment do tego regionu naszego kraju, który co roku przyciąga rzeszę wczasowiczów. Jest to uzasadnione – piękne morze, świeże powietrze, cudowne widoki oraz wiele możliwości wypoczynku. Co więc można aktywnie robić? Co jest teraz trendy?

Jeśli morze, to przede wszystkim warto postawić na sporty wodne. Nowością jest kitesurfing. Jego miłośników można zobaczyć między innymi w okolicach Władysławowa oraz Zatoki Helskiej. Są w tamtych rejonach pola namiotowe, campingi, które można zarezerwować, zaraz blisko szkółek. Dzięki temu cały czas jest się na miejscu, nie trzeba nigdzie dojeżdżać. Wszystko co najpotrzebniejsze jest pod nosem. Kitesurfing to sport wodny mający coś z surfingu, jednak dodatkowo należy zaopatrzyć się w latawiec, który stanowi siłę napędową. Każdy, kto chce windsurfingu spróbować musi koniecznie wziąć co najmniej kilka profesjonalnych lekcji, by poznać kitesurfing od strony teoretycznej oraz praktycznej. Uprawianie tego sportu dla wielu osób to czysta przyjemność i niezapomniane emocje.

Plażę warto wykorzystać nie tylko do leżenia, ale również biegania. Najlepiej jest biec zaraz przy brzegu – tam piasek jest bardziej zbity i utwardzony, dzięki czemu biegnie się sprawniej. Widoki dodatkowo sprawiają, że człowiek ćwiczy, ale jednocześnie się relaksuje.

Po morzu można też poruszać się na skuterze wodnym. To bardzo fajny sposób na ciekawe spędzenie wolnego czasu.