Call us on 44 7700 900693

Home » Aktywnie – jezioro

Aktywnie – jezioro

Mocno obleganym w okresie letnim miejscem są także Mazury. Ten region wybierają z reguły ci, którzy chcą spędzić swój wolny czas w mniejszym tłoku (w porównaniu do np. morza), w okolicy bardziej spokojnej w bliskości z naturą. Jak się okazuje, nad jeziorem można nie tylko się relaksować czy urządzać grilla, ale także aktywnie spędzać czas. Co więc robić? Jakie są opcje do wyboru?

Po pierwsze kajaki. Nad jeziorami można zastać wypożyczalnie, która udostępniają cały sprzęt oraz akcesoria od podstaw. Oczywiście warto mieć też swój kajak, jednak ci, którzy dopiero chcą z kajakarstwem się zaznajomić, powinni sprawdzić, czy ta aktywność im odpowiada. Dlatego wypożyczalnie są jak najbardziej potrzebne i dobrze z ich zasobów na początek skorzystać. Kajakarstwo rekreacyjne jest coraz bardziej popularne i przede wszystkim z tej dyscypliny mogą korzystać dosłownie wszyscy. Inaczej jest jeśli chodzi o spływy. Często są one już nieco ekstremalne, dlatego do takich wypraw trzeba mieć już pewne umiejętności.

Druga opcja to wynajęcie jachtu. Jednak tutaj należy już wykazać się odpowiednimi uprawnieniami, aby jacht móc wypożyczyć i nim kierować. Jest to jednak bardzo dobry sposób na wspólne spędzenie dnia z rodziną w sposób na pewno niebanalny.